MENU

homeportal.pl

Brześć Kujawski

  • Numer Oferty: DRD-LS-7964-10
  • Powierzchnia: 961.0 m² 
  • Rynek: wtórny
  • Cena 1 100 000 zł (1 144,64 zł / m²)
  • Kontakt 502-599-161

NA SPRZEDAŻ BUDYNEK 961 m2 + DZIAŁKA 1077 m2 - BRZEŚĆ KUJAWSKI

NIERUCHOMOŚĆ położona jest w centrum miejscowości Brześć Kujawski. Znajduje się na terenie obszarowego wpisu do rejestru zabytków Dzielnicy Starego Miasta Brześcia Kujawskiego, obejmującej również teren wczesnośredniowiecznego miasta lokacyjnego. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz zabudowa handlowo-usługowa. W sąsiedztwie znajdują się: sklepy spożywcze, restauracje.

Typ nieruchomości: biurowo-techniczne
Powierzchnia budynków: 961 m2
Powierzchnia gruntów: 1077 m2

PODSTAWOWE INFORMACJE
- Strefa komunikacyjna: autobus, autostrada
- MEDIA: woda, kanalizacja, elektryczność, ogrzewanie
- Liczba pięter: 5
- Garaż: Nie
- Piwnica: Tak
- Informacje planistyczne: Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego

Przedmiotem sprzedaży jest PRAWO UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO działki gruntu o powierzchni 1077 m2 zabudowanej BUDYNKIEM stanowiącym odrębny od gruntu PRZEDMIOT WŁASNOŚCI o powierzchni 961,10 m2.

BUDYNEK BIUROWO-TECHNICZNY stanowi wolnostojący obiekt 5-kondygnacyjny z poddaszem, w całości podpiwniczony. Jest to budynek dawnego więzienia pruskiego tzw. Dom kary i poprawy, wzniesiony na piwnicach zamku późnośredniowiecznego.
W budynku znajduje się jedna klatka schodowa, na poddaszu znajdują się dwa mieszkania. Wejście główne do budynku znajduje się od strony południowej. Od strony zachodniej znajduje się drugie wejście, które prowadzi do pomieszczeń biurowych na parterze. Budynek jest murowany, posiada sklepione piwnice, dach wysoki drewniany. Konstrukcja dachu — jętkowa, dwuspadowa z naczółkami z kryciem ceramicznym. Mury zewnętrzne i wewnętrzne z cegły pełnej palonej na zaprawie wapiennej z licznymi widocznymi przemurowaniami i uzupełnieniami. Droga dojazdowa do nieruchomości odbywa się z ul. Dubois, stanowiącej drogę o nawierzchni asfaltowej.
DZIAŁKA posiada stosunkowo regularny kształt oraz płaską konfigurację terenu. Teren jest częściowo ogrodzony i zagospodarowany. Na działce poza obiektem budowlanym zlokalizowana jest głównie zieleń niska.

INFRASTRUKTURA TECHNICZNA
W przypadku sprzedaży nieruchomości zastrzegamy sobie prawo ustanowienia ograniczonych praw rzeczowych zabezpieczających dostęp do pozostającej w obrębie nieruchomości infrastruktury technicznej dotyczy:
- UŻYTKOWANIE - powierzchni 77,70 m2 w budynku, na elewacji i dachu budynku
- SŁUŻEBNOŚĆ przesyłu w gruncie - 28,85 m2

PRZEZNACZENIE - STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO
Strefa I śródmiejska - zespoły i obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pozostałe zespoły i obiekty o wartościach kulturowych znajdujące się w ewidencji Konserwatora Zabytków. Strefa obejmuje tereny zainwestowane, przede wszystkim mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne oraz usługowe

OCHRONA KONSERWATORA - TAK

Oferta wysłana z systemu Galactica Virgo